Ранно записване


Намери цена и резервирай
Програма
1-ви ден София – Истанбул – Анкара
Среща на летище София в 07:30 ч. за полет до Анкара с прикачване в Истанбул. Пристигане на летището в Анкара в 14:10 ч. Посрещане от представител на фирмата партньор. Трансфер и настаняване в хотела. Панорамна екскурзия на турската столица. Вечеря. Нощувка в Анкара.
2-ри ден Анкара – Сафранболу - Амасра
Закуска. Отътуване към Сафранболу. Сафранболу дължи името си на шафрана, който расте в изобилие в този район. Разглеждане старите къщи и чаршията. Основната атракция на Сафранболу, която му придава неповторим чар, са неговите къщи, наричани тук конаци. Дървена, с керемидени покриви и дървени капаци, донякъде напомнящи викториански по силуетите си. Къщите в Сафранболу са построени, като се взема предвид теренът, с уважение към природата и съседа, така че да не си прекриват изключително красивите гледки. И заради красивите си покриви са били наричани „къщи с пет фасади“. Продължаваме към Амасра - малък крайбрежен град в историческия регион Пафлагония с богата история. Селището тук е основано в Античността и дори е споменавано от Омир. По това време градът се е наричал Амастрис. Разходка в Амасра. Настаняване, вечеря и нощувка в Амасра.
3-ти ден Амасра – Хатуша – Аладжа Хююк - Чорум
Закуска. След закуска отпътуване към Чорум. Посещение и разглеждане на Хатуша и руините в Аладжа Хоюк. Наричан „Град на хиляда богове“ на много от 30 000-те глинени плочки, открити на мястото, Хатуша е служил като столица на хетската цивилизация в продължение на 450 години и е едновременно обект на световното наследство на ЮНЕСКО и обект на паметта на света на ЮНЕСКО. Глинените плочки изобразяват необикновения Договор от Кадеш, първият известен документиран мирен договор. Забележителен музей на открито, показващ останки от храмове, монументални порти, царски сгради и градски стени. Една от най-важните му сгради е Великият храм, посветен на бога на бурите Тешуб и богинята на слънцето Арина. Аладжа Хьоюк е задължително място за посещение от всеки, който се интересува от археология на бронзовата епоха. Районът е населен от над 6000 години. Съкровищата му датират от хетския и хетитския период и се считат за източник на произхода на хетската култура. Хетското селище Аладжа Хьоюк е забележително с обширните си отбранителни системи и впечатляващи порти, построени за предотвратяване на нашествия. Портата на Сфинкса е една от двете главни входни порти към града, с кули, каменни блокове и дърворезби по външната стена. Настаняване, вечеря и нощувка в Чорум.
4-ти ден Чорум – Амасия - Самсун
Закуска. След закуска отпътуване за Амасия - един от най-привлекателните градове в Турция. един от най-привлекателните градове в Турция. Посещение и разглеждане на каменните гробници на понтийските крале, музей на шехзадетата, джамията Байазид, разходка в старинните улички. Продължаваме за Самсун, наричан „градът, където изгрява слънцето“ или „градът на Ататюрк“. Разглеждаме парахода Бандърма, алеята на независимостта. Настаняване, вечеря и нощувка в Самсун.
5-ти ден Самсун – Орду – Гиресун - Трабзон
Закуска. След закуска се отправяме към Орду и Гиресун, с кратки престои и разглеждане. Гиресун в древногръцко време се е наричал Керасунда, което буквално се превежда като „Череша“. Всъщност, в древността това място се е смятало за родно място на тези плодове. Именно тук първо гърците, които основават търговска колония на мястото на бъдещия Гиресун, а след това и римляните се запознават с черешите. В днешно време обаче източникът на богатство за селските жители на района на Гиресун изобщо не са черешите, а лешниците.
Продължаваме за Трабзон. Разглеждане къщата на Ататюрк. Построена в края на 19-ти век, тази сграда е с архитектура в европейски стил. Мустафа Кемал Ататюрк е отсядал тук по време на посещенията си в Трабзон през 1924, 1930 и 1937 г. През 1937 г. той съставя завещанието си от това имение, дарявайки имуществото си на Турската република. Разглеждане на църквата Св. София. Построена е през 13 век по време на Трапезундската империя и първоначално е била използвана като църква, след това е превърната в джамия, а сега функционира като музей. Настаняване, вечеря и нощувка в Трабзон.
6-ти ден Трабзон – манастир Сумела – Ризе
Закуска. След закуска посещение и разглеждане на манастира Сумела. Според исторически данни, той е построен през IV век и се е превърнал в един от най-важните религиозни и културни центрове на християнския свят. Отпътуване за Ризе. Ще видим уникалните обекти платото Айдер, водопада Гелинтюлю (булченско було), крепостта Зилкале. Настаняване, вечеря и нощувка в Ризе.
7-ми ден Ризе – Истанбул - София
Закуска. Свободно време. Трансфер до летището в Ризе за полет до София през Истанбул. Кацане в София в 20:25 ч.
-Ранно записване
Дата | База | Възрастен в двойна стая |
19.09.2025 г. | HB | 2790 лв. |
-Стандартна цена
Дата | База | Възрастен в двойна стая |
19.09.2025 г. | HB | 2890 лв. |
Цената включва:
- Самолетен билет София – Истанбул – Анкара и Ризе – Истанбул – София с Turkish Airlines с багаж до 23кг.;
- Летищни такси;
- Трансфери летище - хотел – летище;
- Транспорт в Турция с лицензиран комфортен туристически автобус;
- 6 нощувки със закуски и вечери в хотели 3*** и 4****;
- Туристически беседи във всички обекти включени в програмата с включени входни такси;
- Лицензиран местен екскурзовод на български език;
- Водач от агенцията от България;
- Медицинска застраховка „Помощ при пътуване в чужбина“ с покритие 10 000 евро;
Цената не включва:
- Изхранване не упоменато в програмата;
- Разходи от личен характер;
- Такса обслужване за местните екскурзоводи и шофьори – 15 евро на човек за целия престой;
- Застраховка „Отмяна на пътуване“ с включено COVID-19 покритие;
- Горивни такси;
Забележка:
- Необходимият брой туристи за осъществяване на екскурзията е 15 човека.
- Срок за уведомяване за ненабран брой туристи: 20 дни преди датата на отпътуване
Условия за записване и начин на плащане:
- Записването се извършва срещу внесено предплащане в размер на 1000лв. от цената на организираното пътуване в лева;
- До 45 дни преди отпътуване: 100% на пълната цена на организираното пътуване в лева;
Необходими документи:
- Международен паспорт или лична карта, валидни 6 месеца след датата на връщане.
Такси при прекратяване на договора от страна на пътуващия:
Записаните туристи могат да прекратят договора при заплащане на следните такси за прекратяване:
- До 90 дни преди отпътуване – без неустойка;
- От 89 до 60 дни преди датата на отпътуване - такса в размер на 100 лв. на турист (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети и анулационните срокове за хотелско настаняване);
- Прекратяване от 59 до 45 дни преди датата на отпътуване – таксата за прекратяване е в размер на 50% от цената на организираното пътуване в лева;
- Прекратяване от 44 до 20 дни преди датата на отпътуване таксата за прекратяване е в размер на 80% от цената на организираното пътуване в лева;
- При прекратяване от 19 дни до датата на отпътуване таксата за прекратяване е в размер на 100% от цената на организираното пътуване в лева.
Допълнителна информация:
- При промяна цените на входните такси за обектите и ресторантите, същата ще бъде променена и прекалкулирана.
- При неблагоприятни метеорологични условия или други форсмажорни обстоятелства е възможно програмата да претърпи промяна!
- Полетните часове подлежат на препотвърждение от авиокомпанията!
- Пътуването НЕ е подходящо за лица с намалена или ограничена подвижност.
- Туроператорът си запазва правото да прави промени в реда на екскурзиите и часовете им на провеждане по време на програмата.
- Туроператорът има възможност, по искане на Потребителя да му предложи сключване на застраховка "Отмяна на пътуване". Застраховката се сключва в деня на извършено първо плащане на направената резервация за организирано пътуване.
- Застраховките „Помощ при пътуване в чужбина“ и „Отмяна на пътуване“ се сключват със ЗД „Евроинс АД”.
- Туроператорът има сключена задължителна застраховка “Отговорност на туроператора” по смисъла на чл.97 от Закона за туризма, с полица №: 03700100005512/19.12.2024 на "ЗД ЕВРОИНС", гр.София, бул. "Христофор Колумб" 43
Хотел по програмата
Хотел в Анкара


